Największy dwugodzinny maraton zumba

W 2016 roku ustanowiliśmy rekord Guinessa w kategorii największy dwugodzinny maraton zumba!

Najwięcej osób jednocześnie tańczących zumbę

W 2014 roku podczas Kortowiady udało się pobić rekord Guinnessa w jednoczesnym tańcu zumby przez jak największą ilość osób. Łącznie z trenerami tańczyło tam aż 1655 osób!

Najwięcej osób podrzucających biret

W 2013 roku pobito rekord w rzucie biretami – w wydarzeniu odbywającym się w Centrum Konferencyjnym udział wzięły dokładnie 474 osoby!

Największa ludzka gwiazda

W 2012 roku pobiliśmy rekord Guinessa w stworzeniu największej gwiazdy utworzonej z ludzi – w ustanowieniu tego rekordu brało udział 448 osób!

Największa rzeźba z plastikowych butelek

W 2011 roku nad jeziorem Kortowskim w czasie Kortowiady został ustanowiony rekord Guinnessa. Studenci zbudowali największą rzeźbę z plastikowych butelek – łódkę składająca się z ponad trzech tysięcy opakowań po wodzie mineralnej. Rzeźba miała wymiary 3 na 9 metrów.

Najwięcej osób w Ikarusie

Kultowy Ikarus o numerze bocznym 1027 zaczął się zapełniać w ekspresowym tempie. Kiedy w autobusie było ok. 150 osób, rozległy się okrzyki – “Jeszcze jeden!”. Zadziałało to jak zaproszenie dla pozostałych osób. Po 7 minutach autobus był już załadowany. Mimo to humor dopisywał, autobus się kołysał, a studenci wołali Dajcie kanara!”.  Do Ikarusa zmieściło się 255 osób!

Źródło zdjęć: http://www.infobus.pl/olsztyn-rekord-pobity-255-osob-w-ikarusie-_more_3532.html

Największy szaszłyk

W 2004 roku pobity został rekord, który znalazł się w księdze Guinessa. Studenci przygotowali olbrzymi szaszłyk – miał ponad 50 metrów długości.