Garść ciekawostek

To już 61 lat od pierwszej Kortowiady! Kto by pomyślał, że już tyle lat bawimy się wspólnie na największym festiwalu studenckim w Polsce. Czas na kolejne wspomnienia, tym razem z początku XXI wieku.

 

Na pierwszy ogień idzie parada studentów z roku 2000. Mimo, że nie była aż tak rozbudowana jak teraz, to jest jedna rzecz, która się nie zmieniła – humory i zaangażowanie studentów. Słynny przemarsz studentów przez miasto w kierunku Kortowa zrzesza radosnych żaków, którzy celebrują fantastyczne juwenalia.

 

 

 

 

 

Przejdźmy do 2001 roku. Czy wiecie, że to już 20 lat od kiedy klucz do kampusu oddawał obecny Rektor, prof. dr hab. Ryszard Górecki?

 

 

 

 

 

Rok 2003, to właśnie w tym roku zostaliśmy odwiedzeni przez „najsilniejsze” rodzeństwo w Polsce. O kim mowa? Oczywiście o braciach Pudzianowskich, którzy na Placu Cieszyńskim pokazali Nam prawdziwą siłę podnosząc ogromne ciężary.

 

 

 

 

 

 

 

Na pewno znacie zespół Enej, dzięki któremu od kilku dobrych lat mamy hymn („Wszyscy wiedzą co się dzieje”? ). Są z nami od 2005 roku, to już 15 lat, kiedy razem z nimi bawimy się na Górce Kortowskiej.

 

 

 

Tyle wspólnych lat, tyle wydarzeń, mówimy tak naprawdę tylko o namiastce tego, co się działo, ale mamy nadzieje, że takie ciekawostki was zainteresują 😉